Blog > Komentarze do wpisu

Sekrety

Otworzyłam rano oczy i zostałam pozytywnie zaskoczona, wszechobecnym porządkiem. Wszystko udało się do całkiem sprawnie opanować i rozpakować. Szybkie sprzątanie to tak naprawdę sztuka upychania wszystkiego po kątach.

Dziś rozpoczyna się tak naprawdę ostatni tydzień, kiedy jeszcze można załatwić coś po ludzku, więc do roboty. Ale jak skoro, bolą mnie wszystkie mięśnie – jeśli takowe posiadam. Ale od rana w dobrej formie. Make up, fryzjer, nagrania. Ktoś, kto wymyślił makijaż powinien być noszony na rękach przez kobiety całego świata. Nawet w zły, opuchnięty dzień można poprawić sobie urodę a jednocześnie samopoczucie. Czasem mam nawet wrażenie, że makijaż stawia mnie na nogi jak dobra kawa. Daje kopa, na tyle mocnego, że od razu chce się zakończyć działania z wielkim sukcesem.  

No właśnie, dziś jest ten dzień. Do tej pory nie wspominałam zbyt wiele o tym, co dzieje się u mnie zawodowo. Ale od dzisiaj mogę już oficjalnie mówić, że po raz pierwszy w życiu wydam płytę. Od czterech już lat prowadzę „Fundację Szczęśliwe Macierzyństwo”. Od wiosny pracuję nad projektem, w który włożyłam bardzo dużo serca. Tak naprawdę to przez ten projekt nie miałam czasu na przemyślane prezenty, na porządki w domu, na jakiekolwiek refleksje przed świętami. Płyta składa z 12 bajek edukacyjnych pisanych pod okiem psychologów. Bajki na płycie dają szansę na: nawiązanie dyskusji z dzieckiem na tematy ważne i łatwo przyswajalną edukację, poprawią poziom bezpieczeństwa jazdy z dzieckiem i co najważniejsze przywracają znaczenie rozmowy w rodzinie. W czasie ferii, które zaczynają się w połowie stycznia specjalna edycja tej płyty będzie rozdawana kierowcom przez patrole policji w całej Polsce. Zapytacie po co to robię, jaki jest sens. Jutro Wam zdradzę. Zdradzę też, kto na tej płycie jest lektorem.

wtorek, 16 grudnia 2008, odetamf

Polecane wpisy

 • Wspomnienia

  Zdecydowałam się pisać tego bloga przez jakiś czas. Trochę nie miałam pojęcia, na co się decyduję. Zaraziłam się i trochę jest mi przykro,że jakiś kolejny etap

 • Zakopane

  ……..szczerze mówiąc nie rozumiem, jak święta rodzinne można spędzać w hotelui nazywać je rodzinnymi. Choinka wspólna ze wszystkimi gośćmi hotelowymi

 • Uciekamy

  Dziś postanowiliśmy zbiorowo uciec od obowiązków. Co to znaczy???? Zbiorowo, czyli rodzinnie – dwa miśki i ja. Ukochane Zakopane i ten czekający na nas ko

Komentarze
emikluka
2008/12/16 22:42:55
no już się nie mogę doczekać aby dopaść ją w swoje rączki..;) a więc od połowy stycznia łamanie przepisów...drogówka, a co tam...do celu..do płytki..he :)
-
2008/12/16 22:54:51
Szkoda, że nikt nie wymyślił jeszcze bajek terapeutycznych dla dużych dziewczynek. O złym szefie, o złamanym sercu i o przyjaźni, która zawiodła.... W każdym razie z niecierpliwością czekam na te bajki, które przygotowała fundacja. Swoją drogą - jak znaleźć czas na pracę, fundację i rodzinę?:) Podziwiam :)
-
testeq
2008/12/17 07:24:08
@Odeta: Gratuluję pomysłu i życzę sukcesu.

Przy okazji mam jeden komentarz dotyczący działania fundacji, z którymi się zetknąłem. Niestety wiele fundacji "olewa" potencjalnych donatorów lub ogranicza sieć dystrybucji wykorzystywaną do prowadzenia akcji. Oto przykłady:

1) Dwa lub trzy lata temu wysyłałem bezskutecznie maile do fundacji Anny Dymnej na podany na stronie internetowej adres. Sprawa była istotna, dotyczyła poważnych wpłat, ale pies z kulawą nogą nie raczył odpowiedzieć.

2) Znakomici polscy aktorzy wydają kalendarz ze swoimi podobiznami, można go jednak kupić tylko w sklepach Rossmanna. Czy naprawdę muszę szukać drogerii, żeby przekazać odpowiednią kwotę na cel charytatywny?

Rozumie to Jurek Owsiak, który stara się udostępnić donatorom wszelkie kanały przekazywania dóbr na rzecz jego fundacji.

A czy zawartość wydanej przez Ciebie i rozdawanej płyty będzie można łatwo ściągnąć z Internetu? Rozumiem, że chodzi o krzewienie idei, a nie sprzedaż.
-
net.zuzaczek
2008/12/17 11:27:16
Dobrze, że powstaje coś wartościowego dla dzieci. Jako mama dwóch synów w baaardzo "przekrojowym" wieku mogłam śledzić rynek przez niezły szmat czasu i nie powiem, żeby moje wrażenia były pozytywne. Po paru "wpadkach" mam już wyrobiony odruch czytania większych fragmentów literatury dziecięcej (przed ewentualnym zakupem) i odsłuchiwania płyt. Trzymam kciuki za naszych policjantów, żeby nas na tym moim zapiecku odnaleźli i wręczyli płytę.
-
2008/12/17 12:30:41
Czekam na płytę z utęsknieniem. Wspaniały pomysł z fundacją gratuluję. Niestety nie zawsze darczyńcy są dobrze przyjmowani.Wspieram, niektóre akcje w miarę swoich możliwości, ale spotkałam się z tym ,że poprostu mnie olano.Pozdrawiam
-
2008/12/18 11:45:38
@testeq: będzie w internecie..... do sprzedaży idzie niewiele egzemplarzy....... po 15 stycznia zaglądajcie na moją stronę i stronę płyty....... dodam, że ja też mam złe doświadczenia, ale nie poddawaj się....... czasami jedna osoba chce zmienić świat....... a przecież nie mamy 100 rąk...... pozdr
-
2008/12/18 11:46:52
@kredka55: nie wiem........ ale najgorsze już za mną..... teraz tylko kosmetyka
-
2008/12/18 11:48:14
@emikluka: to lubię............ przypominam, że płyta jest dla niepełnoletnich :) O.
-
2008/12/18 11:53:17
rożni są ludzie....ale odwagi....pozdr
-
2008/12/18 11:55:23
@net.zuzaczek: mam nadzieję, że znajdA.....mam też nadzieję, że uda mi się dodrukować płyt na wakacje i powtórzyć akcje...zobaczymy
konkurs
 • Małgorzata Kalicińska
 • Monika Luft
doskonały nastrój